JĘZYK NIEMIECKI Tłumaczenia Nauczanie Korespondencja
Tel. 512 481 451 

Nauczanie języka niemieckiego

Od kilku lat współpracuję w charakterze lektora języka niemieckiego m. in. z Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego (https://herder.ug.edu.pl), gdzie biorę czynny udział w wielu projektach edukacyjnych i kulturalnych mających na celu promocję języka niemieckiego. 

Prowadzę w C. H. kursy językowe – najczęściej na poziomie B2, C1 oraz C2. Należę też do grupy egzaminatorów z ramienia Goethe Institut.

Ponadto organizuję szkolenia oraz warsztaty językowe dla pracowników trójmiejskich firm w zakresie rachunkowości, obsługi klienta, korespondencji handlowej, farmacji/medycyny etc.

Jako lektor korzystam z wiedzy, którą nabyłam podczas mojej pracy w wydawnictwie językowym Hueber Verlag w Monachium jako redaktorka i współautorka samouczków i podręczników do nauki języka niemieckiego (DaF) oraz z długoletniej praktyki zawodowej jako tłumacz przysięgły.

W semestrze zimowym 2022 wraz z Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego proponuję Państwu  zajęcia językowe z zakresu medycyny i opieki medycznej, w formie online (via zoom). 

Oferta obejmuje dwa warianty zajęć z języka niemieckiego medycznego :

"Deutsch in der Medizin" (poziom B1-B2)

podręcznik: "Menschen im Beruf" - Medizin B2., wyd. Hueber München + materiały autorskie

- zajęcia dedykowane lekarzom i studentom medycyny planującym podjąć pracę zawodową w placówkach medycznych na terenie Niemiec, Austrii czy Szwajcarii;

- dla osób z dobrą znajomością języka niemieckiego, chcących poszerzyć swoje umiejętności językowe oraz popracować nad płynnością i poprawnością języka. 

- Celem zajęć jest podniesienie kompetencji językowych do poziomu wymaganego przez niemieckojęzycznego pracodawcę (kliniki, szpitale etc.). Dotyczy to przede wszystkim komunikacji ustnej i pisemnej w zawodzie lekarza. (Fachgespräche mit Patienten und Angehörigen, Pflegepersonal, Kollegen etc., Formulierung von Arztbriefen, medizinische Dokumentation.)

"Deutsch in der Pflege"  (poziom A1-A2)

podręcznik: "Menschen im Beruf" - Pflege A2., wyd. Hueber München + materiały autorskie

- zajęcia dedykowane pracownikom medycznym i opiekunom osób starszych;

- dla osób rozpoczynających naukę języka niemieckiego, chcących poznać podstawy języka medycznego, przyswoić sobie proste struktury gramatyczne i leksykalne wykorzystywane w codziennych kontaktach z pacjentem/podopiecznym, członkami rodziny czy lekarzami.


 


Informacje dotyczące zajęć grupowych na stronie: https://herder.ug.edu.pl/ oraz pod numerem telefonu: +48/ 58 305 73 17 lub +48/ 884 081 838

E-Mail
Anruf
Infos